ARŞİVDEN KOPARAN GAZETE HABERİ :))))

2010 Yılında çıkan haber:

İlk Türk Astronot"muşşşş:p

HABERİN ORJİNALİ İÇİN TIKLAYINIZ.


Gülmekten yazamıyorum bile:)))))))))))))))) Bu fotoğraf Tokyo Üniversitesi'nde kendini ilk Türk astronot olarak tanıtan ve doktora tezini kabul ettiren Yıldız teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun birine ait:)))) Fotoğraf tabii ki photoshop:p Ben niye bu kadar güldüm? Adam mimar çıktığı için:p Tamam yaratıcılık, hayalgücü iyi hoş da bu kadarı için de şizofren olmak lazım:p Kandırmış, yutturmuş, etmiş bir de kendini inandırmış iyi mi:p

Haberden kısa bir alıntı:

"Uzay Asansörü” adlı projesiyle Japon ve dünya basınına konu olan, NASA’da iki yıl astronotluk eğitimi alarak “İlk Türk astronot” olduğu iddiasıyla ortaya çıkan Serkan Anılır, Japonya’yı karıştırdı.
2003 yılında Tokyo Üniversitesi’ne verdiği doktora tezinin yüzde 40’ı “aşırma” çıkınca bir anda ülkede bilim dünyasının tüm şimşeklerini üzerine çekti. Anılır’ın Türk Ulaştırma Bakanlığı’nın kendisini NASA’ya gönderdiğine dair belgenin de sahte olduğunun belirlenmesinin ardından yardımcı doçent olarak görev yaptığı Tokyo Üniversitesi, 37 yaşındaki Türk’ün doktora tezini iptal etti, üniversite ile ilişiğini kesti. Rektör Junichi Hamada, Yomiuri Shimbun gazetesine yaptığı açıklamada, “Şok içindeyiz. Bu inanılmaz bir durum. 130 yıllık tarihimizde hiçbir doktora tezini iptal etmedik, kimseyi görevden atmadık” dedi ve Anılır’ın doktora tezini kabul eden heyet hakkında da soruşturma açıldığını duyurdu. Anılır’ın internet sitesinde yayınladığı astronot fotoğrafının da fotomontaj olduğu ortaya çıktı. Illinois Üniversitesi ve İTÜ mezunu olduğunu belirten Türk’ün, bu okullarla da bir ilişiği olmadığı tespit edildi."

"2001 yılında kendisiyle Tokyo Üniversitesi’nde eğitim aldığını söyleyen bir Türk okul arkadaşı, “Onun bir yalancı olduğunu herkes bilirdi. Ama yalanlarıyla çok eğlenirdik. Bir keresinde odasında sahte bir NASA kimliği hazırlarken bile gördük. Bu yalanlarının eninde sonunda başına bir bela açacağı belliydi” dedi. Gelişmeler üzerine daha önce Anılır’ı yere göğe sığdıramayan Japon basını özür yazıları yayınladı. Japonya Uzay Geliştirme Ajansı da, Anılır’a ait olmadığını tespit ettiği 4 makalesini kronolojik listeden çıkardı. Anılır’ın kitabını basan yayınevi ise kitabın basımını durdurduğunu açıkladı.
Hakkında belgede sahtecilik, intihal ve nitelikli dolandırıcılıktan soruşturma açıldı. Fahri Büyükelçilik yaptığı Wakayama vilayeti Kushimoto ilçesi verdiği bu fahri elçilik ünvanını geri aldı. Anılır, hakkındaki bu olayların ardından Japonya’dan ayrılarak Türkiye’ye geri döndü."

O kadar yalandan sonra bile "ben zaten ayrılacaktım" demiş ya :p Karizmayı mı kurtarmak, çizilen kaportayı mı toplamak derler buna bilemedim:p Gerçekten komik:p Hadi yüzüne bulaştırdın da sıvama bari dimi:p

Bunlarda yorumlar da seçmeler:)

YURTTAN SESLER KORUSUNDAN DİNLEDİNİZ:))))
ŞAHANE PAZARLAR DİLERİMMMMM:)

Yorumlar

 1. Her şeyi geçtim de adamın Türk oluşu hiç garibime gitmedi. Bunu yapan başka bir milletten olsa daha çok şaşırırdım ne yalan söyleyeyim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) Türk aklı vs. o bu değil de Yıldız'da Mimarlık okumuş İtü'lüyüm demiş. Çocukluk hayalidir astronot olmak eyvallah da mimarsın sen yau neyin ezikliği, neyin kafası bu ben de ona koptum açıkçası:)))) japonlar da incelemeden araştırmadan kara kaşına gözüne bakıp almışlar ağzı da laf yapıyor belli ki:p aptallıklarına doymasınlar.

   Sil
 2. cidden komikmiş :D
  bende beklerim bloguma =)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. uğrayacağım en kısa zamanda:)

   Sil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar